9 Ekim 2013 Çarşamba

Zimní péče o vlasy


Zima je už za chvíli tady a s ní příjde i mráz a sníh. V tomto období jsou Vaše vlasy vystavené nebezpečí. Mohou se začít lámat, konečky se třepí, vlasy se vysušují nebo naopak hodně mastí a také elektrizují. Proto pro Vás mám pár rad, jak se o vlasy alespoň trochu starat, aby vypadaly v zimě i po zimě zdravě a krásně.

Jako první věc bych Vám poradila nosit v tomto počasí pokrývku hlavy, při nejlepším čepici. Když si své vlasy schováte do čepici jsou chráněné a žádný mráz na ně nemůže. Když byste nechtěli nosit čepici, tak si vlasy aspoň schovejte do kapuce, pod kabát nebo pod šálu. Vaše vlásky Vám budou vděčné.

Teď navážu na první bod. Když už budete nosit čepice, vybírejte si nějaké néé moc utáhnuté na hlavě. Když si čepici později sundáte, vlasy nejspíše budou zelektrizované a budou se Vám zdát mastnější. Proto jsou lepší volnější čepice.

Když jsem zmínila to elektrizování vlasů, tak u toho zůstanu. Elektrizování je způsobeno hlavně přecházením z tepla do zimy a sundáváním svetrů, šál, čepic a ostatních oděvů.
Zdravé a hebké vlasy většinou neelektrizují tolik, jak poškozené vlasy. Proto byste měli svým vláskům dodávat živiny pomocí olejových zábalů a klidně používat uhlazující balzámy. Úplně nejhorší věc je, když si sundáte čepici, vlasy si učešete a prohrábnete! Do vlasů se dostane takové elektřiny, že se jí dlouho nezbavíte. Proto vlasy raději moc nečesat.


Pokud někdo z Vás nemusí vyloženě pořád nosit rozpuštěné vlasy, tak si je určitě splétejte. Ráno si udělejte francouzský nebo jednoduchý copánek a jste bez starostí. Žádné elektrizování, poškozování a maštění vlasů.

Je někdo z Vás zvyklý si vlasy umývat ráno a poté si je fénovat?
Pokud toto děláte v létě, tak Vaše vlasy nejsou tak ohrožené, ale v zimě na to můžou doplatit. Vlasům trvá až 2 hodiny než jsou zcela suché. Takže když vyrážíte do školy a do práce, tak jsou určitě ještě vlhké. Pokud je mráz a zima, Vaše vlasy nebudou moc spokojené a vy můžete nachladnout. Proto nedoporučuji si umývat vlasy ráno. Konečky se pak snadněji lámou a třepí.

Snad se Vám některé rady budou hodit a nenecháte Vaše vlasy napospas zimě :). Hodně štěstí!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder