21 Temmuz 2013 Pazar

Žehličky na vlasy + historie

Žehličky na vlasy jsou v současné době jeden z nejpoužívanějších nástrojů v oblasti kadeřnictví. Žehličky používají především ženy, ale i mezi muži najdou své příznivce.

Nejčastěji se žehličky používají k narovnání kudrnatých a vlnitých vlasů. Používají se ale i na navlnění rovných vlasů. Oba procesy jsou založeny na tepelném principu. Díky působení tepla se změní struktura vlasů. Povyužití žehličky jsou vlasy příjemně rovné.

Vůbec první, velmi primitivní, žehličku na vlasy vynalezla Erica Feldman už v roce 1872. Začátkem 20.století dospěl Isaac K. Shero k patentu rovnání vlasů pomocí dvou spojených vytápěných žehliček. Stejně jako většina vynálezů v historii kadeřnictví, i žehlička na vlasy prošla velkým vývojem.

Způsob, jakým se vlasy rovnají v dnešní době, je prací paní Bell Jennifer Shofield. Byla to právě ona, která v roce 1912 objevila princip, na kterém pracují i dnešní žehličky. Většího rozmachu se žehlička na vlasy dočkala v 60. letech. Ženy se v této době zbavovaly loken a kudrnatých vlasů tak, že používaly klasickou žehličku na prádlo.Žehličky v dnešní době jsou velice sofistikovaným nástrojem, s kterým jsou možná různá kadeřnická kouzla. Moderní žehličky jsou snadno ovladatelné, bezpečné a dají se sehnat za relativně nízké ceny.

Proces, na kterém je založeno narovnávání vlasů, je velmi jednoduchý. Hlavní roli hraje tepelný účinek na vlasy. Pomocí tepla se naruší vazba ve vlasu, která způsobuje kroucení a ohýbání vlasů.
Žehličky se liší dle použitého materiálu topných tělísek. Můžeme se setkat s žehličkami keramickými, titanovými, turmalínovými, digitálními, případně se žehličkami s ionizátorem.

www.zehlickynavlasy.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder